Ráckeve

AZ „ÁRPÁD” MUZEÁLIS GYŰJTEMÉNY ÉS KIÁLLÍTÓHELY KÖNYVTÁRA

A ráckevei Árpád Múzeum 1962-ben nyerte el tájmúzeumi rangját. A könyvtári állományt a leltárkönyv szerint 1966-tól kezdték el nyilvántartásba venni. Jelenleg 2153 db leltári egységet tartunk nyilván, amely tartalmaz könyvet, periodikát, évkönyvet, különlenyomatokat és egyéb kiadványokat is.

A gyűjtőkörünk elsősorban a helytörténeti, történeti, néprajzi, régészeti és művészettörténeti témájú és vonatkozású területekre szorítkozik, de a hagyatékokból, ajándékozás során bekerültek orvosi, technikatörténeti, földrajzi és egyéb jellegű könyvek is. Különös figyelmet fordítunk a Ráckevére és a környékre vonatkozó helytörténeti írásokra, helyi megjelenésű kiadványokra.

Külön olvasói szobánk és olvasói szolgálatunk nincs, de előzetes egyeztetés alapján a múzeum egyéb gyűjteményi anyagával együtt kutatók, szakdolgozók, érdeklődők számára a könyvtári állomány is hozzáférhető, de csak helyben olvasható.
Az állomány katalogizálva megtalálható, szerzői és cím-sorrendben, valamint egy tematikai katalógusunk is létezik.

Kontakt személy:
Jáki Réka, néprajzkutató-főmuzeológus-kulturális szervező