Aszód

AZ ASZÓDI PETŐFI MUZEÁLIS GYŰJTEMÉNY ÉS KIÁLLÍTÓHELY KÖNYVTÁRA

A múzeum 1958-as létrehozásával párhuzamosan indult meg a könyvek gyűjtése. A célirányos gyűjtés mellett komoly mértékben kerülnek a gyűjteménybe ajándékként és csereként kötetek. A gyűjtemény alapját a Petőfi korabeli latin iskola, majd az Evangélikus Egyház által működtetett al- később főgimnázium fennmaradt könyvállománya alkotja. Jelentős a Petőfivel, Petőfihez kapcsolódó irodalmi gyűjtemény, a társintézmények, múzeumok, levéltárak által kiadott periodikák sok esetben teljes sorozatai, a régészettel, néprajzzal és történettudománnyal foglalkozó szakirodalom. A gyűjtemény több, mint tízezer kötetes. Kutatása megyei múzeumigazgatói engedélyhez kötött, az intézmény nyitva tartási ideje alatt szakmuzeológus segítségével látogatható.

2170 Aszód, Szontágh lépcső 2.
Telefon: +36 28 500 650, Fax: +36 28 500 651
Saját honlap: www.pma.atw.hu/